برداشت غیرمجاز ۱۰ میلیارد تومان از ۳۰۰۰ کارت بانکی کپی‌شده درون کرمانشاه


سردار “منوچهر امان الهی” درون جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از مراجعه بیش از ۲۰۰ شهروند به پلیس فتا از روز پنجشبه گذشته (۱۸ بهمن) و عنوان شکایت مبنی بر اینکه از حساب‌های آنان به صورت غیرمجاز برداشت شده هست، رسیدگی به موضوع درون دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: درون بررسی ها بعمل آمده معلوم شد اعضای یک باند سه نفره با مسیر اندازی یک مغازه میوه فروشی و چند مغازه دیگر، با استفاده کردن از دستگاه اسکیمر پس از کپی مشخصات کارت مالباختگان و یادداشت رمز بانکی، به وسیله دستگاه POS کار به برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی آنها می‌کردند.

امان اللهی خاطرنشان کرد: با تحقیق‌های بیشتر از سوی کارشناسان پلیس فتا اعضای این باند شناسایی و معلوم شد از عصر پنجشنبه (۱۸ بهمن) تا شنبه (۲۰ بهمن) بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال از حساب مالباختگان خارج کرده اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: با توجه به حساسیت موضوع و پس از هماهنگی با مراجع قضائی و بانک مرکزی، حساب‌های بانکی متهمان مسدود و با انجام کارهای اطلاعاتی هر سه عضو باند که درون استان‌های مختلف مخفی شده بودند، ظرف مدت وقت ۲۴ ساعت دستگیر شدند.

وی گفت: متهمان درون بازجویی‌های ابتدایی عنوان کردند که از حدود یک سال قبل کار به کپی کردن کارت بانکی شهروندان کرده و با تصور تعطیل بودن ادارت و سازمان‌ها و همچنین مراکز پلیس، نیت خود را درون تعطیلات گذشته عملیاتی کردند.

امان اللهی یادآور شد: طبق اظهارات سه متهم دستگیر شده، آنها پس از انجام کلاهبرداری قصد خروج از کشور را داشته اند که قبل از هر اقدامی با هوشیاری و کار به موقع پلیس دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: درون بازرسی از مخفیگاه متهمان، بیش از ۴۰ دستگاه کارتخوان و سه هزار عدد کارت بانکی فعال به همراه دو دستگاه اسکمیر (کپی کننده کارت) کشف شد.

وی تصریح کرد: بررسی ها بیشتر درون این خصوص به قصد کسب اطلاعات بیشتر و دستگیری سایر عوامل احتمالی مرتبط با اعضای این باند همچنان ادامه دارد.

امان اللهی درون آخر از شهروندان خواست چنانچه ازبرای خرید درون فروشگاه‌ها مجبور به ارائه کارت بانکی به جای پول نقد شدند، رمز کارت را درون اختیار فروشنده قرار نداده و خود کار به وارد کردن رمز کارت بانکی کنند…ازبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *