برهم صالح فردا به تهران می‌آید

دفتر اطلاع رسانی ریاست جمهوری عراق عنوان کرد که برهم صالح، رئیس جمهور تازه عراق فردا(شنبه)۲۰۱۸/۱۱/۱۷ درون یک مسافرت منطقه‌ای رسمی عازم تهران می شود که این مسافرت منطقه‌ای عربستان را نیز شامل می‌شود.


دفتر اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری عراق عنوان کرد: قرار هست برهم صالح با حسن روحانی همتای ایرانی خود و دیگر مسئولان ایرانی ملاقات و درون رابطه با آخرین تحولات منطقه و مسیر‌های تقویت همکاری های دوجانبه میان ایران و عراق بحث و گفت‌وگو کند.


براساس این گفته رئیس‌جمهور عراق به همراه هیاتی متشکل از وزیران و مشاورین به تهران می آید.


به گفته ایسنا، پیش از این نیز لقمان الفیلی، سخنگوی ریاست جمهوری عراق عنوان کرد: برهم صالح، رئیس جمهور عراق درون برنامه تازه خود ازبرای ایجاد سیاست های باز با کشورهای همجوار قصد دارد به تمام کشورهای همسایه مسافرت کند. مسافرت برهم صالح به کویت و امارات درون راستای برنامه وی و رساندن پیام عراق بود درون رابطه با اینکه سیاست عراق درون قبال همه یکی هست و درون پی ایجاد صفحه تازه از رابطه ها با همسایگان هست. سفرهای دیگر رئیس جمهور عراق نزدیک هست و بزودی موعد آنها عنوان می شود که ایران یکی از این کشورها هست.


براساس این گفته برهم صالح، رئیس جمهور عراق درون نخستین مسافرت منطقه‌ای خود به کویت و امارات رفت و با مقامات دو کشور ملاقات و گفت‌وگو کرد.


رییس‌جمهور عراق که به عنوان نخستین مسافرت خود درون این مقام، کشورهای عربی منطقه را انتخاب کرده هست عصر روز گذشته (پنجشنبه) وارد اردن شد و با پادشاه این کشور ملاقات کرد…اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *