جلسه اضطراری ازبرای تحقیق زوایای پنهان حریق لوله‌های گاز اهواز به بندرماهشهر

جلسه اضطراری شورای هماهنگی مدیریت بحران با موضوع نشت میعانات گازی و آتش سوزی درون منطقه برومی اهواز و مسائل و مشکلات درون خطوط توزیع برق و اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم درون این خصوص درون سالن جلسات مدیریت بحران خوزستان برگزار شد.

شهیار میرخشتی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان خوزستان اظهار داشت: براساس آخرین آمار حادثه حریق ۶ نفر به بیمارستان سوختگی طالقانی و ۳ نفر نیز به بیمارستان امیرالمومنین(ع) اعزام شدند و ۴ نفر نیز شامل یک خانم، کودک و دو مرد بزرگسال فوت کردند.

سرهنگ منصور جمشیدی رئیس پلیس مسیر خوزستان گفت: به نظر بنده از خودروی سواری سمند جرقه و آتش سوزی ایجاد و سبب حریق دیگر خودروها شده هست. لطف خدا بوده که شاهد افزایش حریق نبودیم.

رئیس پلیس مسیر خوزستان عدم افزایش گستره حریق و تلفات را لطف خدا برشمرد و ادامه داد: ازبرای بازگشایی مسیر و درون هنگام حریق نزدیک به ۸ اکیپ به منطقه اعزام شدند.

حجت بهمئی، نماینده جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به اعزام ده تیم واکنش سریع توسط هلال احمر خوزستان، اظهار داشت: ۲۰ امدادگر، ۵ آمبولانس و سه خودروهای پشتیبانی اعزام شد.

وی با گله مندی از مردم حاضر درون صحنه و کار آنها مبنی بر فیلمبرداری این وضعیت، بیان کرد: باید نسب به آموزش اقدامات لازم انجام شود. ۱۰۰ نقطه بحران درون امتداد گاز با توجه به فرسودگی لوله ها وجود دارد.

نماینده جمیعت هلال احمر خوزستان با اشاره به این‌که احتمال حریق درون نقاط دیگر و آینده نیز وجود دارد، ادامه داد: باتوجه به بررسی ها و مطالعات انجام شده و درون بعضی نقاط نیز سکونتگاه هایی ایجاد شده هست.

علی تراب‌پور مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی اهواز با اشاره به افزایش آمار مرگ و میر براثر آتش و حریق بیان کرد: حادثه راس ساعت ۹:۵۵ دقیقه به سازمان اطلاع رسانی شد و بلافاصله از ایستگاه بلوار فنی و حرفه ای سپیدار خودروها اعزام و راس ساعت ۱۰:۱۰ درون صحنه حاضر شدند.

وی با اشاره به اعزام ۶ دستگاه خودروی آتش‌نشانی بیان کرد: راس ساعت ۱۲:۱۴ عملیات خاموش سازی حریق به اتمام رسید. خوشبختانه کار تخصصی آتش‌نشانی به خوبی انجام شد.

علی صفی خانی نماینده شرکت نفت گفت: نزدیک به ساعت ۹:۴۵ از شرکت کارون تماسی با مرکز مبنی بر حریق یک خط لوله انجام شد که عمر آن مربوط به ۴۰ سال پیش هست.

وی با اشاره به این‌که دلیل حادثه درون دست تحقیق و کمیته های ازبرای این امر تشکیل شده هست، بیان کرد: براساس شواهد نشت گاز ایجاد و به سمت جاده منتشر و قطعه ای به متر یک متر لوله از خط جدا شده هست. از نخستین اقدامات انجام شده باز کردن خط به سمت فلر بود که منجر به خاموش شدن سریع حریق شد.

وی با اشاره به ایجاد ابر گازی بر روی جاده اظهار داشت: مسئله قطعی ترکیدگی خط و شدت شعله نیز سبب سوختگی ماشین‌ها شده هست. بر اساس تحقیق‌های اولیه فرسودگی سبب این حریق نشده بلکه پارگی لوله درون طول مسیر منجر به این اتفاق شده هست. ازبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *