زنان با خوردن این سبزی با سرطان مبارزه کنند

مطالعات تازه نشان می‌دهد زنانی که از میوه و سبزیجات بیشتری استفاده کردن می‌کنند، احتمال ابتلا به سرطان سینه (پستان) درون آن‌ها کمتر هست. البته بعضی سبزیجات تاثیر بیشتری دارند که درون ادامه ذکر شده هست، با ما همراه باشید…

 آمارها بیانگر این مطلب هست که سرطان پستان به عنوان دومین نوع شایع از سرطان درون میان زنان آمریکایی به شمار می‌آید. با توجه به اینکه درون بسیاری از کشورهای پیشرفته، آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری درون حال کاهش هست، ولی درون تعداد زیادی از کشورهای دیگر، این بیماری همچنان شایع، خطرناک و کشنده هست.

به عقیده‌ی کارشناسان پزشکی، انجام غربالگری‌های منظم، تغییر سبک زندگی و همچنین استفاده کردن از رژیم‌های غذایی سالم می‌تواند به عنوان بهترین مسیر ازبرای کاهش خطر ابتلا به این نوع سرطان باشد.

همچنین نتایج مطالعات گذشته بر این امر تأکید کرده هست که مصرف مقدار قابل ملاحظه‌ای از میوه و سبزیجات تازه، می‌تواند درون پیشگیری از ابتلا به این نوع سرطان مؤثر باشد.

مطالعه انجام شده توسط یک تیم تحقیقاتی پزشکی که درون مجله میان‌المللی سرطان نیز منتشر شد، ارتباط معناداری میان افزایش مصرف محصولات تازه و کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان، خصوصاً درون انواع تومورهای مهاجم را نشان داده هست.

پژوهشی با استفاده کردن از داده‌های مربوط به بیش از ۳۰ سال تحقیق

همان‌طور که متخصصان این گروه تحقیقاتی اذعان داشته‌اند، این پژوهش بر پایه داده‌های مرتبط با بررسی ها رژیم غذایی که از بیش از سی سال گذشته شروع و مورد تحقیق قرار گرفته، پایه‌گذاری شده هست. نتایج این تحقیق‌ها نشان داد بانوانی که به طور متوسط از ۵…۵ وعده‌ی روزانه‌ی سبزیجات و میوه‌ها استفاده کردن می‌کنند، تا ۱۱ درصد کمتر نسبت به کسانی که از میانگین روزانه‌ی ۲…۵ درصدی این محصولات استفاده کردن می‌کنند، به این نوع سرطان مبتلا خواهند شد.

جالب توجه اینکه، هنگامی که دانشمندان درون حال تحقیق ارتباط میان مصرف این محصولات تازه و انواع خاصی از سرطان سینه بودند، دریافتند که میان مصرف بالای این مواد و کاهش خطر ابتلا به این نوع سرطان، خصوصاً انواع مهاجم آن رابطه‌ی معناداری وجود دارد.

درون مطالعه تحقیقاتی قبلی که توسط همین گروه صورت گرفته بوده، رابطه‌ی میان مصرف بالای فیبر و کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان مورد تحقیق قرار گرفت، ولی درون این مطالعه، آن‌ها دریافتند که مزایای مصرف بالای میوه و سبزیجات با میزان مصرف فیبر ارتباطی ندارد. این امر نشان می‌دهد که سایر مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان‌ها نیز می‌توانند به صورت مجزا درون کاهش خطر ابتلا به این نوع از سرطان نقش داشته باشند.

گرچه مطالعات پیشین نیز بر وجود این ارتباط تأکید داشته‌اند، ولی به قدرت و میزان تأثیر آن به طور معلوم اشاره نکرده‌اند، به ویژه ازبرای میوه‌ها و سبزیجات خاص و زیرمجموعه‌های مهاجم و پیش‌رونده‌ی سرطان سینه.

پژوهشگران این تحقیق بر این باورند که این تحقیق، تصویری کامل از اهمیت مصرف زیاد میوه و سبزیجات ازبرای پیشگیری از سرطان پستان را ارائه می‌دهد.

افزایش مصرف سبزیجات دارای کاروتنوئیدهای بالا می‌تواند موجب کاهش خطر بروز سرطان سینه شود

محققان به تحقیق بر روی ۸ مطالعه‌ی مستقل که درون مجموع ۷ هزار زن را درون بر می‌گرفت، پرداختند که ۸۰ درصد از تمام داده‌های منتشر شده درون خصوص ارتباط میان کاروتنوئیدها و سرطان سینه را شامل می‌شود. علاوه بر این، محققان تمام نمونه‌های اصلی خون را به قصد اندازه‌گیری سطح کاروتنوئیدی و استانداردسازی مورد تجزیه و تحلیل مجدد قرار دادند.

آن‌ها دریافتند بانوانی که میزان کاروتنوئید خونشان بالای ۲۰ درصد باشد، ۱۵ الی ۲۰ درصد کمتر از بانوان دارای میزان کمتر کاروتنوئید به سرطان سینه مبتلا خواهند شد.

حال باید بدانیم که کاروتنوئیدها چه هستند و کدام سبزیجات بیشترین مقدار از آن‌ها را درون خود دارند؟

کاروتنوئیدها گروهی از ویتامین‌های A هستند که حاوی لیکوپن، لوتئین و بتا کاروتن هستند و آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد می‌پردازند. از سبزیجات حاوی بیشترین میزان کاروتنوئید می‌توان به هویج، سیب‌زمینی شیرین، سبزیجات دارای برگ‌های سبز تیره و گوجه فرنگی اشاره نمود.

اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *