مبارزه با ۳ بیماری کشنده با این رژیم غذایی

نتایج یک تحقیق تازه نشان می‌دهد: بیشتر مردم جهان، به میزان کافی فیبر خوراکی دریافت نمی‌کنند. این درحالیست که رژیم‌های غذایی سرشار از این ماده می‌تواند از ابتلا به بیماری‌های کشنده جلوگیری کند.

محققان درون بازبینی نتایج مطالعات و آزمایشاتی که درون مدت وقت ۴۰ سال گذشته انجام گرفته، دریافتند: مصرف حداقل ۲۵ تا ۲۹ گرم فیبر خوراکی درون طول روز با کاهش ۱۵ تا ۳۰ درصدی ابتلا به سرطان‌های کشنده، سکته مغزی و بیماری قلبی همراه هست. هرچند، درون سراسر جهان اکثر افراد روزانه کمتر از ۲۰ گرم فیبر مصرف می‌کنند.

درون انگلیس پزشکان به افراد توصیه می کنند که روزانه ۳۰ گرم فیبر خوراکی مصرف داشته باشند، ولی تنها ۹ درصد آن را رعایت می‌کنند. درون آمریکا نیز نرخ مصرف فیبر خوراکی پایین‌تر هست و بزرگسالان به طور میانگین حدود ۱۵ گرم فیبر درون طول روز مصرف می‌کنند.

کارشناسان بر این باورند: به ازای هر هشت گرم افزایش مصرف فیبر خوراکی، مجموع مرگ و میر ناشی از بیماری‌ عروق کرونر قلب، دیابت نوع دو و سرطان روده حدود پنج تا ۲۷ درصد کاهش پیدا می‌کند.

همچنین محققان اظهار داشتند مصرف فیبر خوراکی، سلامت فرد را با خطر روبرو نمی‌کند. هرچند، نتایج بعضی از مطالعات حاکی از آن هست که زیاده‌روی درون مصرف این ترکیب خوراکی ازبرای افراد مبتلا به کمبود آهن، مناسب نیست.

اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *