واکنش کارگردان معروف به حادثه نیوزلند+تصویر


به گفته گروه ترجمه رکنا، کارگردان نامدار ارباب حلقه‌ها امروز درون اطلاعیه‌ای خطاب به مردم نیوزیلند نوشت که یاد برادران و خواهران مسلمان نیوزیلندی درون قلبمان زنده می‌ماند.

پیتر جکسون کارگردان ارباب حلقه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای نوشت وی و دیگر شهروندان نیوزیلند درون عشق و حمایت‌مان ازبرای برادران و خواهران مسلمان‌مان متحد می‌ایستیم. این اطلاعیه پس از حملات تروریستی به دو مسجد درون شهر کریست‌چرچ که تاکنون ۴۹ کشته به جای گذاشته منتشر شد.

جکسون که خود اهل نیوزیلند هست، نوشت: نیوزیلندی‌ها نابود شده‌اند. دل ما با همه آن‌هایی هست که درون این ماجرای سرشار از نفرت آسیب دیده‌اند. نیوزیلندی‌ها درون ابراز عشق و علاقه و حمایت از برادران و خواهران مسلمان یکپارچه هستند. ما هر کاری باید بکنیم انجام می‌دهیم تا کمک کنیم آن‌ها از این تراژدی وحشتناک بهبود یابند.

پیش از این قضیه نیوزیلند به عنوان سرزمین هابیت‌ها شناخته می‌شد که موجوداتی افسانه‌ای هستند و درون قصه جی. آر. آر تالکین تصویر شده بودند. پیتر جکسون درون سه‌گانه ارباب حلقه‌ها به آن‌ها جان بخشید.

این کلیپ کشور نیوزیلند را به نقطه قابل توجهی درون سراسر جهان بدل کرد و توریست‌های زیادی را از گوشه و کنار جهان به آنجا کشاند تا از لوکیشن‌های ارباب حلقه‌ها بازدید کنند.

روز گذشته تایکا واتیتی کارگردان کلیپ «ثور: رگناروک» نیز که از نیوزیلند هست، عنوان کرد؛ ترور بر دیدگاه‌های مردم کشورش تأثیر نمی‌گذارد.

وی نوشت: از فهمیدن اینکه چنین ماجرایی می‌تواند درون وطنم اتفاق بیفتد احساس می‌کنم می‌خواهم بمیرم. همه وجود و عشقم با مردم کریست‌چرچ هست، با قربانیان، با خانواده‌ها، با جامعه مسلمان و همه آن‌هایی که این جزایر را به عنوان خانه خود انتخاب کرده‌اند. این ما نیستیم.

درون هجوم تروریستی به دو مسجد النور و لینوود درون شهر «کریست‌چرچ» که روز گذشته انجام شد تاکنون ۴۹ تن کشته شده‌اند. کریست چرچ بزرگ‌ترین شهر جنوبی نیوزیلند هست. یک مرد استرالیایی ۲۸ ساله راست افراطی با دیدگاه‌های ضد مسلمان و ضد مهاجر به احتمال دست داشتن درون این قضیه دستگیر شده هست.

اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 
آیا این خبر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *